string(6) "reflex" L´ETOILE - zdravotní masáže, tarot
Untitled Document

Reflexní terapie

Co je křehké, lze snadno roztříštit.

Co je nepatrné, lze snadno rozptýlit.

Působ tedy na to, co dosud nevzniklo -

a pořádej to , co není dosud navráceno.

(TAO-TE-TING, verš LXIV)

 

Reflexní masáž pomáhá udržovat optimální zdraví. Svým provedením jde o mechanické působení na hyperalgetické zóny. Ovlivněním těchto zón se působí reflexně, nepřímo i na příslušné vnitřní orgány, svaly, kosti a klouby. Podle čínské teorie jsou reflexní zóny nervovými body spojenými se vzdálenými orgány. Základy reflexní terapie vycházejí tedy z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem těla. Reflexní zóny jsou po celém těle, ale nejúčinnější jsou na chodidle, které bylo odjakživa místem přímého spojení se zemí a reflexní terapie je prakticky jedinou oblastí, s jejíž pomocí člověk může ovlivnit své bytí a nebytí a vrátit se alespoň částečně ke svému postavení v přírodě a ke svému původu.

 

Reflexní terapie probíhá jako masáž nohou a chodidel, kterou provádí terapeut tak, že vytváří tlak na reflexní body. Masíruje místa, která podle reflexní terapie souvisí s daným zdravotním problémem. Reflexní terapie měla původně za úkol prevenci. V dnešní době se používá především k léčbě. Reflexní terapie pomáhá při akutních a chronických onemocněních, využívá se jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

 

Účinky reflexní terapie:

 

Reflexní terapie se považuje za bezpečnou. Pokud má však člověk poraněné nohy, krevní sraženiny, nemocné cévy nebo vředy, měl by se poradit s lékařem. To platí i pro těhotné ženy u kterých by mohly nastat komplikace.

© 2006 BERUNA.CZ, Kontakt: Lenka Řetovská, masaze@letoile.cz, tel.: 777 149 907 | Masáže Praha 4